Placówka poświęcona wybitnemu twórcy, urządzona w starej leśniczówce “Pranie”. Na zbiory eksponowane w budynku z 1880 r. składają się m.in. listy, zdjęcia, czy unikalne wydania tomików wierszy - Gałczyński właśnie tutaj napisał wiele znanych utworów. W leśniczówce wciąż tętni artystyczne życie, dzięki koncertom muzyki poważnej i wieczorkom poetyckim.
Geologiczna osobliwość, powstała w efekcie przesuwania się i powolnego topnienia gigantycznego lodowca. Masy ze Skandynawii pozostawiły tutaj po sobie ok. 13500 skał i głazów, rozsianych nierównomiernie na obszarze 9 hektarów. Największe mają status pomników przyrody: najbardziej okazały ma 9,75 metra obwodu i 1,2m wysokości, mniejszy odpowiednio 7 i równo 1.
Rozbudowane centrum jeździeckie, kierowane przez rodzinę Ferensteinów - z końmi i jeździectwem, w najróżniejszych formach, związaną już od przełomu XIX i XX wieku. Prestiżowy ośrodek proponuje pełną paletę zajęć - lekcje dla początkujących, przejażdżki dla dzieci, długotrwałe wyprawy i obozy jeździeckie, treningi dla sportowców i ich wierzchowców etc.
Rozległa “zagroda” w której swobodnie żyją zwierzęta naturalnie występujące na Pojezierzu Mazurskim. W parku można przyjrzeć się z bliższej niż zwykle odległości wilkom, rysiom nizinnym, puchaczom, głuszcom, jarząbkom, żubrom, łosiom - czy powszechniej występującym sarnom, jeleniom itd. Niektóre z nich udostępniane są do głaskania i karmienia przez gości.